OFİSİ BIRAKIN BALİ’YE GİDİYORUZ!

Evden çalışanlar, evden çalışmaya niyeti olanlar? Ya da hem tatil yapıp hem de çalışmak isteyenler? ? Haydi şimdi bütün eller havaya!

Biliyorum bu yazıdan sonra oldukça k**** yiyor olacağım. Nedeni belli… Düşünsenize bir yanımda meyve kokteylim bir yanımda eşsiz deniz manzarası olan bir yerden yazıyor olsaydım bu yazıyı ne şahane olurdu değil mi? Ama tabii ki ben de sizler gibi bir masa başından bildiriyorum…

Masa başında çalışmak? 9’dan 6’ya… Ve bir saat yemek molası, olursa aralarda bir çay/kahve molası… Biliyorum okuyunca bile çok sıkıcı geliyor. Ben bile bir bilgisayar bağımlısı olarak günün belli saatlerinde farklı şeyler görmek istiyorum ama yaşadığımız şehirde bu çok mümkün değil. İstiyorum ki, ofisimin yanı başında kocaman bir orman olsun ve ben ara ara oraya kaçıp düşüneyim. Bahçesinde bir cafe değil bir barınak bile olsa, olsun kimse karışmasın bana bilgisayarımla oradan devam edeyim.

Bir önceki paragrafta bahsettiğim şey gerçek olmuş efendim, evet artık bir tek bilgisayarınızı ya da mutlaka ayıramadığınız üç eşyanızı alıp, dünyanın bir ucuna çalışmaya kaçabiliyorsunuz. Tabii önce biraz birikim yapmalıyız. Birikimi yapan haber versin anında kaçıyoruz=)

Sistem şöyle bu kaçacağımız yerler bir otel vari. Yalnız girişimciler, şirket yöneticileri ve şirketin herhangi kıdeminde çalışan insanlar ve en güzeli bol bol freelance çalışanlar, alıyorlar bilgisayarlarını bu otellere gidiyorlar. İçinde yok yok… Bir ofis alanı olarak tasarlanmış koca koca çalışma masalarının konduğu yerler var bu otellerde…

Girişimcilerin yeni hedefi sanırım Bali’yi tatilin yanı sıra hem tatilin olduğu hem de üretici olabilinen bir çalışma üssüne dönüştürmek…

Gelin örnekleri bir inceleyelim;

ROAM 

Dünyanın çeşitli lokasyonlarında bulunan çalışma ortamları ile size evinizdeki konforu sunan alanlara sahip. Butik oteli hem bir yaşam hem de bir ortak çalışma alanına çeviriyorlar.

Şimdilik Bali, Miami ve Madrid lokasyonları ile hizmet veriyorlar. Fakat güzel haber; Londra, Tokyo ve San Francisco şubeleri de yolda.

Çalışma alanı neye benzer derseniz…
roam-co-bali

Odaları ise tam olarak böyle…
bali-room

* Fiyatları, etkinlikler ve Roam hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

HUBUDhubud-bali

Bu konuda en iyi seçenekleri sunanlardan biri de yine Bali’de yer alan Hubud. Bu ortak çalışma alanının ziyaretçileri arasında genellikle, kreatif alanda çalışanlar, girişimciler ve teknoloji alanındakiler bulunuyormuş. Ve yaklaşık 200 kişilik bir üye ağı varmış. Gelin hep birlikte biraz Bali’ye gidelim ve deneyimlerin ağzından Hubud’u dinleyelim…

* Fiyatları, etkinlikler ve Roam hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Ayrıca güzel bir YouTube kanalları var, ziyaret etmek isteyenler buraya tıklayabilirler…

DoJo
dojo-bali

Bali Canggu’da bulunan DoJo’nun çalışma alanı dışında kendine özel bir de plajı var. Benden duymuş olun, kitlesi genellikle sörften hoşlanan genç teknoloji girişimcileriymiş.

DoJo’nun kurucusu Michael Craig ile bir röportaj var ilgilinenler?

* Fiyatları, etkinlikler ve Roam hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Surf Office surf-office

Sörf demişken hemen adını da sörften alan bir çalışma alanı gelsin. Hem de öyle Bali’ye kadar gitmenize gerek kalmadan kısa bir yolculuk sonrası iş ve tatili birleştirebileceğiniz bir yer Surf Office.

Lisbon, Barcelona, Malaga ve Gran Canaria (Kanarya Adalarına bağlı bir ada) ‘da bulunan Surf Office ziyaretçileri arasında genellikle freelance çalışanlar ve girişimciler bulunuyormuş. Sörf yanı sıra çalışma alanı sınırları dahilinde sahilde yoga yapılıyor, sinema  ve barbekü geceleri düzenleniyormuş.

* Fiyatları, etkinlikler ve Roam hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

 

OUTPOSToutpost-bali

Çalışma alanlarının dışında iki yüzme havuzu ve bir de göl mevcut sınırları içinde. Kurucusu David Abraham; “İnsanların Bali’ye tatil için geldiklerini biliyoruz fakat biz onların hem tatil hem de üretken olmalarını sağlıyoruz. Kalmaya gelenler planladıklarından daha fazla kalıyor ve sadece 5 ay açık olmamıza rağmen şu an talepler daha uzun hizmet vermemizden yana” diyor Outpost hakkında.

* Fiyatları, etkinlikler ve Roam hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Livit Spaces

livit-bali
Genellikle girişimcilerin uğrak noktası olan Livit, genellikle diğer çalışma ortamlarından farklı olarak teknoloji girişimcilerine ev sahipliği yapıyor. Ayrıca bir de startup yani girişimci radyosu bulunan çalışma alanı içerisinde ortak mutfak, yüzme havuzu, çardaklar, kütüphane ve dış mekan cafesi bulunuyor.

* Fiyatları, etkinlikler ve Roam hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

CoworkInn

coworkinn-dahab
Binbir Gece Masallarını yeniden yaşamaya var mısınız? Mısır, Dahab’da bulunan CoworkInn, rakipleri gibi misafirlerine pek çok aktiviteyi yapabilme imkanı sağlıyor. Burada aynı zamanda Arapça kursları da bulunuyor.

* Fiyatları, etkinlikler ve Roam hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

P.S: Türk tuzimciler… Ülkemizde kafa dinlenebilecek ve bu şekilde değerlendirilebilecek pek çok alan var. Bizim Alaçatımızın, Bozcaadamızın ve bu tür turistik merkezlerimizin nesi eksik?

Sizin de bu tarz bildiğiniz yerler varsa paylaşırsanız mutlu olurum=)

 

 

 

 

Advertisements

One thought on “OFİSİ BIRAKIN BALİ’YE GİDİYORUZ!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s